RSS

Cień wspomnień.

30 List

Powoli mija kolejny dzień tej jesieni. Na dworze zimno. Wszyscy Polacy w kraju zaczęli swoje doroczne narzekania na pogodę. Pomyśleć, że nasi przodkowie tak bardzo kochali ten kraj?. Będąc na emigracji tęsknili za brzozami, chlebem i rodzimym miodem.

My dzisiaj najchętniej byśmy się stąd przenieśli w jakieś egzotyczne i urokliwe miejsce. Znak czasów. Jesteśmy inni niż nasi pradziadowie. Teraz Polska też jest inna. Mamy samochody, komputery, telewizory i ogólnie żyjemy w dobrobycie, ale też ciągłym pośpiechu. Tak naprawdę nikt nie wie czemu aż tak bardzo się spieszymy?. Dokąd gnamy?. Czyżby zbliżał się jakiś koniec świata.

Owszem są zapowiedzi, że w grudniu się skończy, ale jakoś nikt w to nie wierzy tak na serio. No cóż, zobaczymy jak będzie. Czas mija nieubłaganie i straszliwie szybko. Minęły jak z bicza strzelił mistrzostwa Europy w piłce nożnej i nieudana dla nas olimpiada w Londynie a teraz mija kolejny dzień, który chwilę temu się zaczął.

Myślę sobie teraz tak jak wielu innych moich rodaków o plażach na Hawajach i błogim letnim lenistwie. Wciąż nie mogę uwierzyć, że to już jest jesień.

Chinese girl

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 30 listopada 2012 w Ludzie

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: